O mnie

jw 2Jesteś zainteresowany/a współpracą ze mną? Chcesz porozmawiać? Będzie mi bardzo miło Cię poznać!
Napisz do mnie: 
julia@julia-wollner.com.

pomaranczk_small

Nazywam się Julia Wollner. Jestem dziennikarką, doktorem filologii włoskiej (specjalność: literaturoznawstwo) i redaktor naczelną  „Lente”  – magazynu w całości poświęconego śródziemnomorskiej kulturze, sztuce i stylowi życia. Współpracuję stale z magazynem psychologicznym „Sens”; moje teksty ukazywały się także w „Zeszytach Literackich”, „Tygodniku Powszechnym”, „Zwierciadle” i innych periodykach.

Jestem członkinią zespołu Fundacji Melancholia, zajmującej się edukacją społeczną w zakresie wiedzy o depresji.

W latach 2012–2015 prowadziłam poczytny dwumiesięcznik „La Rivista”, poświęcony kulturze włoskiej. W tym samym czasie miałam też przyjemność być współwłaścicielką warszawskiego wydawnictwa Draft Publishing, specjalizującego się w powieściach autorów europejskich.

Od wielu lat propaguję w Polsce kulturę włoską. Moją największą pasją jest antyczny Rzym oraz poszukiwanie starożytnych śladów we współczesnej Italii – zagadnieniu temu poświęciłam swoją rozprawę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim (2010).

Moje zainteresowania nie ograniczają się jednak do Półwyspu Apenińskiego. Mój mąż pochodzi z ukochanego przeze mnie Izraela; rodzice pomieszkują w hiszpańskiej Andaluzji. Za jedną z najpiękniejszych podróży swojego życia uważam wyprawę do Jordanii; zimą marzę o zapachu kwiatów w drodze na szczyt Akropolu.

Prywatnie jestem żoną importera kawy i mamą trzech córek. Moimi nałogami są książki, caffellatte i muzyka barokowa, a za swoje największe hobby uważam perfumiarstwo, którego tajniki zgłębiam podczas wyjazdów do Prowansji.

Więcej o moim doświadczeniu zawodowym przeczytasz w zakładce „Projekty”.