La Rivista

Jestem pomysłodawczynią, założycielką i redaktor naczelną magazynu o Włoszech „La Rivista”, który wydawany był przy nieocenionym wsparciu Pana Laurenta Uhresa z wydawnictwa Draft Publishing. Było to pierwsze w Polsce drukowane pismo w całości poświęcone kulturze Włoch oraz włoskiemu stylowi życia. O oprawę graficzną magazynu dbała dyrektor artystyczna – Natalia Olbińska.

W „La Riviście” znaleźć można było artykuły o sztuce, literaturze, filmie i muzyce włoskiej, a także teksty przybliżające sylwetki słynnych postaci oraz miejsca, które warto odwiedzić. Przedstawialiśmy Państwu również włoskie atrakcje turystyczne, zapewnialimy dostęp do banku informacji dla zwiedzających, powiadamialiśmy o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i nowościach wydawniczych. Ponadto w każdym numerze zapraszaliśmy Państwa do lektury działu traktującego o włoskim stylu życia i wywiadów z ciekawymi ludźmi, a także do wypróbowania naszych niezwykłych przepisów kulinarnych.

Magazyn „La Rivista” ukazywał się raz na dwa miesiące. Numery archiwalne, które nie zostały jeszcze wyprzedane, dostępne są w sprzedaży wysyłkowej w sklepie Lente. Więcej o założeniach i misji „La Rivisty” posłuchać można tutaj: